Hotový kukri, ešte dokončiť kožené púzdro

Nôž typu kukri

Podedil som tento kus nerezovej ocele. Pôvod neznámy, ale zistil som, že na ňu poriadne nechytajú ani neodýmové magnety. Navyše sa ťazko opracováva a ničí vrtáky aj listy ručnej pilky. Má hrúbku 3 milimetre a tvar ideálny, aby sa doň zmestila čepeľ pre nôž typu kukri. Taká minimačeta, len v praktickejšom prevedení, ideálna napríklad na […]

Hotový vianočný stromček

Vianočný stromček z kožených odrezkov

Mám taký zvyk, vyrábať na Mikuláša milovanej niečo malé a pekné. Už dlhšie mi spomína, že by chcela malý vianočný stromček z medovníkov, tak som jej to konečne splnil. Len s “drobnou” zmenou, medovníky som nechal na jedenie a stromček som spravil z kožených odrezkov, ktoré sa mi nakopili v dielni.

prives-hracka-4

Drevokalkulačka pre domáceho majstra

Staviate drevený rám a potrebujete vedieť, ako nahusto treba dať trámy, aby vás konštrukcia uniesla? Dá sa samozrejme od oka a použiť všetko väčšie a silnejšie, ale môžete to spraviť aj presne na mieru. Tu je na to kalkulačka, akurát si musíte preložiť druh dreva, miery sú tam aj naše. http://www.woodbin.com/calcs/sagulator.htm

lampa-kamen-1

Lampa z kameňa

Z dovolenky sme si doniesli pár krásnych kameňov. Naplavené z mora, majú kopu dierok a vypuklín. Peťka ma poprosila, či by som jej z nich nevymyslel nejaké svietidlo. Kúpila si tienidlo a zvyšok nechala na mňa.

pet-flase-napad

Šikovné využitie PET fliaš

Našiel som krásny návod, ako znovu využiť plastové fľaše. Najprv sa narežú na tenké prúžky pomerne jednoduchou pomôckou. Samotné prúžky sa potom dajú použiť na kadečo, rovnako ako plastové eskapásky.

rameno sa spúšťa maticou a kľúčom

Drevený žeriav so sklopným ramenom

Oskarovi som postavil zo zvyškov dreva malý žeriav. Plne funkčný, s nastaviteľným ramenom, navijakom, protiváhou aj kabínkou na legového panáčika. Nevyhrá cenu za dizajn, ale malý s ním už kde čo postavil aj pozachraňoval.

Traktor s naloženým prívesom

Drevený príves za detský traktor

Dali sme si konečne spraviť letnú terasu. Keď bola dokončená, zostala po práci kopa odrezkov. Malý sa s nimi začal hrať, staval z nich domy a kadejaká garáže pre svoje autíčka. Ako som sa naňho díval, napadlo mi, že mu z tých odrezkov môžem spraviť príves na jeho veľký traktor.

Priklad pouzitia na ploche

Wallpaper na upratanie neporiadku na ploche

Čo sa plochy môjho počítača týka, som skôr minimalista. Ikoniek mám málo a najviac používam len dva konkrétne priečinky – Inbox a Outbox. Tieto dva priečinky robia presne to, ako sú pomenované. Do Inboxu dávam všetko, čo stiahnem na neskoršie prezeranie. Obrázky, inšpirácie, dokumenty, PDFká. Do Outboxu zasa dávam veci, ktoré mám poslať niekam emailom […]

Striekačky a ihly

Injekcia a silikón

Nie, nedal som sa na plastickú chirurgiu. Aj keď, pár nástrojov nato už mám… Nedávno sme kúpili krpcovi športový kočík. Samozrejme pod rukou, s vedomím, že ušetrené peniaze znamenajú aj pár vecí na opravu.

Odfotiť malý obrázok

iMac ako pomôcka na ušitie handrovej mačky

Počítače od Applu nie sú len naleštené hovadiny, občas sa vedia dostať veľmi blízko poctivým remeslám. Milovaná chcela našej netery ušiť handrovú mačičku. Nakreslila si ju rukou v malom na kúsok papiera. Ako ju ale presne vyzväčšovať? Normálne by som to urobil pomocou skenera a tlačiarne, nedávno sa ten multikrám však pokazil, tak som si […]

Silikon topánka

Deravé detské topánky opravíte silikónom

Detské topánky sú čistá tragédia. Stoja toľko čo dospelácke a behom pár prechádzok je väčšinou po nich. Obzvlášť zámková dlažba má veľmi neblahý vplyv na život a smrť detských topánok. Našťastie, je tu sanitárny silikón!