Drevokalkulačka pre domáceho majstra

Staviate drevený rám a potrebujete vedieť, ako nahusto treba dať trámy, aby vás konštrukcia uniesla? Dá sa samozrejme od oka a použiť všetko väčšie a silnejšie, ale môžete to spraviť aj presne na mieru. Tu je na to kalkulačka, akurát si musíte preložiť druh dreva, miery sú tam aj naše. http://www.woodbin.com/calcs/sagulator.htm

Lampa z kameňa

Z dovolenky sme si doniesli pár krásnych kameňov. Naplavené z mora, majú kopu dierok a vypuklín. Peťka ma poprosila, či by som jej z nich nevymyslel nejaké svietidlo. Kúpila si tienidlo a zvyšok nechala na mňa.

Šikovné využitie PET fliaš

Našiel som krásny návod, ako znovu využiť plastové fľaše. Najprv sa narežú na tenké prúžky pomerne jednoduchou pomôckou. Samotné prúžky sa potom dajú použiť na kadečo, rovnako ako plastové eskapásky.

Priklad pouzitia na ploche

Wallpaper na upratanie neporiadku na ploche

Čo sa plochy môjho počítača týka, som skôr minimalista. Ikoniek mám málo a najviac používam len dva konkrétne priečinky – Inbox a Outbox. Tieto dva priečinky robia presne to, ako sú pomenované. Do Inboxu dávam všetko, čo stiahnem na neskoršie prezeranie. Obrázky, inšpirácie, dokumenty, PDFká. Do Outboxu zasa dávam veci, ktoré mám poslať niekam emailom […]

Striekačky a ihly

Injekcia a silikón

Nie, nedal som sa na plastickú chirurgiu. Aj keď, pár nástrojov nato už mám… Nedávno sme kúpili krpcovi športový kočík. Samozrejme pod rukou, s vedomím, že ušetrené peniaze znamenajú aj pár vecí na opravu.