Deravé detské topánky opravíte silikónom

Detské topánky sú čistá tragédia. Stoja toľko čo dospelácke a behom pár prechádzok je väčšinou po nich. Obzvlášť zámková dlažba má veľmi neblahý vplyv na život a smrť detských topánok. Našťastie, je tu sanitárny silikón!

Nápad nie je môj vlastný, videl som ho na Sugru.com. Sugru je plastelínová hmota zo silikónu, z ktorej sa dajú opravovať rôzne veci. Tú istú službu vám spraví kartuša silikónu, ideálne ak vám zostala po prerábke kúpelne. Ak chcete ísť na dokonalosť, kúpite si nový silikón presne v tej farbe, v akej sú dané topánky. Silikón má tú výhodu, že je odolný a elastický.

Postup je jednoduchý. Topánku prelepte krycou páskou, naneste silikón, malou špachtlou ho vtlačte do kože a porozotierajte. Na začisťovanie som použil malý modelársky skalpel, ktorý má na konci guľatú špachtľu. Konečné začisťovanie urobte saponátovou vodou a celý povrch vyrovnajte dohladka. Môžete spraviť fintu z vyššie uvedenej stránky. Keď silikón trochu zavädne, pritlačte naňho čierny hrubý brúsny papier. Dostanete jednotnejší povrch a celá oprava bude omnoho menej biť do očí. Ja som sa na to vykašľal, jedna prechádzka a špička bude znova okopaná a zbrúsená.

Silikon topánka

Po nejakom významnejšom čase doplním, koľko táto oprava vydržala… Po prvom dni zatiaľ všetko v poriadku, akurát predtým vyhladený silikón je drsný. Inak žiadne škody.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe without commenting