Injekcia a silikón

Nie, nedal som sa na plastickú chirurgiu. Aj keď, pár nástrojov nato už mám… Nedávno sme kúpili krpcovi športový kočík. Samozrejme pod rukou, s vedomím, že ušetrené peniaze znamenajú aj pár vecí na opravu.

Kočík bolo treba premazať na viacerých miestach, hlavne na kolieskach a skladacom mechanizme. Toto bola najťažšia časť, pretože kočíky sú napevno znitované, takže sa nedajú rozobrať a poriadne premazať. Niekam sa skrátka nedostane ani tenká hadička obligátneho WD-40. Navyše, wédéčkom by som nemazal, beriem to len ako dočasné riešenie. Jeho účinok rýchlo vyprchá a má problém s mazaním spojov kov-plast.

Striekačky a ihly

Na mazanie kov-plast sa hodí buď silikónové mazivo alebo biela vazelína. Predávajú sa v spreji s hadičkou. Ako som vravel, na kočík nepoužiteľné. Namiesto toho som si pomohol s injekčnou striekačkou. Mám ich pár aj s ihlami v náraďovom kufríku, bohovská vec. Zoženiete ich bežne v lekárni, kúpte si menšie aj väčšie. Ihly sú tiež v rôznych hrúbkach.

Na túto robotu som zobral malú striekačku s najtenšou ihlou. Naplnil som ju spomínanou vazelínou, zastrčil do jedného úzkeho posuvného mechanizmu, popod plastovú objímku, ktorá sa trie o kovovú tyč. Tenká ihla sa dostane takmer všade, jediná nevýhoda je, že na niektoré roboty je príliš krátka. Napriek tomu, ak rozhýbete danú súčiastku, mazivo sa nakoniec dostane aj na vzdialenejšie miesta.

So striekačkou a ihlou bacha. Okamžite, ako s ňou dopracujete, nasaďte na ihlu obal. Náhoda je blbec a určite sa nechcete pichnúť ostrou ihlou plnou vazelíny.

Používate striekačky v rámci nejakého remesla? Akého?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe without commenting